Podlahové vytápění pro dům
Proč zvolit k tepelnému čerpadlu podlahové topení?

Topný faktor a tak i účinnost tepelného čerpadla je závislá na výstupní teplotě do topného systému. Podlahové vytápění potřebuje nižší teplotu vody než radiátory - kolem 35 °C. To pro Vás znamená úsporu nákladů až 20 % oproti vytápění radiátory. Tepelné čerpadlo pak pracuje s vyšším topným faktorem a díky tomu má menší spotřebu elektrické energie, kterou musíte platit.

Podlahové vytápění - nejúčinnější systém vytápění pro tepelná čerpadla

Mimo fakt, že podlahové topení je nejúčinnějším systémem vytápění pro tepelná čerpadla, je mnoho dalších dobrých důvodů, proč vsadit na podlahové vytápění od společností REHAU a FV Therm s kterými úzce spolupracujeme.

Udělejte ze své místnosti topení!

Plošné vytápění se postará o rovnoměrné rozdělení tepla v místnosti. Teplota přibližně 20 °C je dostačující k tomu, aby se dosáhlo příjemného pocitu tepla. To podporuje pocit pohodlí a šetří energii. Pokud snížíte teplotu v místnosti o dva stupně, můžete ušetřit až deset procent nákladů na vytápění.

Zabraňte energeticky slabým místům pomocí plošného vytápění!

Vzhledem k tomu, že plošným vytápěním rozprostřete teplo v místnosti rovnoměrně, zabráníte tím škodám od plísní, které negativně působí jak na zdraví člověka, tak i na stav budovy. Výsledkem pro vás bude bezpečné a bezstarostné bydlení. 

Užijte si klid vzduchu!

Zabudováním plošného vytápění snížíte podíl prachu a prachových roztočů právě díky rovnoměrně vytápěné místnosti. To zajisté pomůže osobám, které trpí na alergie, neboť se zlepší kvalita ovzduší v místnosti.

 

Vaše topení je neviditelné!

Plošná topení jsou velmi nenápadná, neboť jsou zabudovaná v podlaze, stropu nebo stěně. Místnost bez radiátorů působí velmi elegantně a otevírají se vám nové možnosti zútulnění místnosti. Kromě toho není nutné obtížné zbavování radiátorů prachu a jejich lakování.

Užívejte si příjemného tepla díky studené vodě!

Při větší ploše není nutné velké množství horké vody pro vytápění. Plošné systémy vytápění si vystačí s teplou vodou necelých 35 stupňů a vytvářejí s ní příjemnější teplotu než klasické radiátory. To šetří energii a vám naopak vzrůstá pohodlí ve vašem domově.

Systémy plošného vytápění FV Therm a REHAU jsou ideální pro každé použití: Ať novostavba, stará výstavba nebo speciální použití. V každém z uvedených systémů se pro vás najde vhodné individuální řešení.

Proč zvolit k tepelnému čerpadlu podlahové topení?

Topný faktor a tak i účinnost tepelného čerpadla je závislá na výstupní teplotě do topného systému. V případě podlahového vytápění je potřebná teplota velice nízká, kolem 35 °C. To pro Vás znamená úsporu nákladů až 20 % oproti vytápění radiátory.


Poptat podlahové vytápění
Máte zájem o podlahové vytápění?

Stačí nám poslat rozměry Vašeho domu a my Vám zdarma vypracujeme nezavazný rozpočet za zvýhodněnou cenou!